Reinis Suhanovs, VDT režisors un scenogrāfs

Reinis Suhanovs

Reinis Suhanovs latviešu jaunākās paaudzes scenogrāfs un režisors. Mācījies Kandavas vidusskolā, absolvējis Rīgas 1. ģimnāziju (2002), Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu (2008), Latvijas Kultūras akadēmijā apguvis Dramatiskā teātra režijas programmu (2013).

Reiņa pirmā teātra specialitāte ir scenogrāfija, un šajā jomā viņš ir viens no savas paaudzes līderiem. Nopietnu starptautisku atzinību ieguvis, vēl būdams Andra Freiberga students – Prāgas scenogrāfijas kvadrinnāles (2007) balvu kā daudzsološākais jaunais scenogrāfijas talants pasaulē.   Reiņa intereses ir plašas – viņš radījis scenogrāfiju daudzām izrādēm Latvijā un ārzemēs, operu iestudējumiem, bijis mākslinieks Dziesmu un deju svētku lieluzvedumiem, iekārtojis telpu Žaņa Lipkes muzejam Ķīpsalā. Reiņa scenogrāfija ir lakoniska un tēlaina, tā cieši saaugusi ar izrādes režiju un nereti arī tieši ietekmējusi to. Viņa skatuves iekārtojums vienlaikus ir funkcionāls un simbolisks, konkrēta darbības vieta viegli kļūst par noslēgtu uzveduma pasaules telpu. Visvairāk sadarbojies ar režisoru Viesturu Meikšānu.

Arī kā režisoram viņam ļoti svarīga ir uzveduma stilistiskā un jēdzieniskā vienotība, aktiera un telpas, aktiera un materiālās pasaules attiecības. Taču vienlaikus viņš pamatīgi iedziļinās aktierspēles tehnikas niansēs, pēta dažādu izteiksmes veidu iespējas un ļoti uzticas aktieriem, ar kuriem kopā veido savas izrādes.

Avots: http://vdt.lv/lv/makslinieki/rezisori/suhanovs-reinis